PRASIDĖJO MODERNIŲ IR SAUGIŲ ERDVIŲ KŪRIMO DZŪKIJOS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE, ALYTUJE PROJEKTO ĮGYVENDINIMAS

Š. m. vasario 8 d. 19 dieną VĮ Centrinė projektų valdymo agentūra su Alytaus miesto savivaldybės administracija pasirašė paramos sutartį, kuria projektui skiriamas finansavimas pagal ES fondų investicijų veiksmų programos 09.1.3-CPVA-R-724 priemonę „Mokyklų tinklo efektyvumo didinimas“.

Projektą įgyvendina du partneriai: Alytaus miesto savivaldybės administracija (projekto vykdytojas) ir Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla (projekto partneris).

Projekto tikslas – pagerinti Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos teikiamų švietimo paslaugų kokybę, sukuriant modernias bei saugias mokyklos erdves mokiniams.

Nors Alytaus Dzūkijos pagr. mokyklos pastato išorė modernizuota – įdiegtos energijos efektyvumo priemonės, tačiau vidaus patalpos jau daugelį metų netvarkytos, nepritaikytos besikeičiantiems mokinių poreikiams bei švietimo sistemos reikalavimams. Daugelis mokyklos vidaus erdvių nepakitusios nuo senų laikų (pvz., koridoriai), klasės visiškai nusidėvėjusios, kai kurios patalpos neremontuotos ne vieną dešimtmetį. Dauguma elektros įrengimų, esančių iki šiol neremontuotose patalpose, yra techniškai pasenę

Pagrindine projektu sprendžiama problema yra įvardijamas Dzūkijos pagr. mokykloje teikiamų kokybiškų ir prieinamų švietimo, kūrybiškumą skatinančių paslaugų trūkumas dėl nusidėvėjusios infrastruktūros bei įrangos stygiaus.

Tikslinės grupės (Dzūkijos pagr. mokyklos mokinių) poreikiai yra susiję su kokybiškų švietimo paslaugų gavimu, šiuolaikinės mokymosi aplinkos ir erdvių, skatinančių kūrybiškumą, kūrimu. Todėl siekiant patenkinti mokinių poreikius ir plėtoti inkliuzinį ugdymą, projekto metu planuojama atnaujinti klases, įkurti modernias, kūrybiškumą skatinančias  edukacines erdves (3D mokomųjų objektų erdvę, erdvę, skirtą poilsiui, individualiam darbui ir kt.), įsigyti reikiamą įrangą (kompiuterius, 3D spausdintuvą, interaktyvią lentą, garso aparatūrą) ir baldus (kėdes, stalus, sėdmaišius, mini amfiteatrą, skirtingų aukščių suolus).

Bendras projekto biudžetas 657 021,00 Eur. 92,5 % sudaro Europos regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto lėšos, likusi dalis – Alytaus miesto savivaldybės biudžeto lėšos. Projektą planuojama įgyvendinti per 16 mėn.