Balandžio 9-13 dienomis Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo klasių mokytojai Snieguolė Gavelienė ir Tomas Gurskis dalyvavo stažuotėje Lenkijoje, Gižycko mieste. Stažuotės tikslas – atrasti gerąsias patirtis ugdant vaikus, turinčius autizmo sindromą ir pritaikyti jas savo darbe. Susipažinome su Lenkijos švietimo sistema, Gižycko rajono Švietimo plėtotės centro veikla, lankėmės integruotame vaikų darželyje, specialiojoje mokykloje, profesiniame neįgaliųjų centre, licėjuje, kur stebėjome įvairias veiklas. Ypač sužavėjo psichologės pristatyta Biofeedback programa, padedanti vaikui tikslingai koncentruoti dėmesį.

Stebėjome relaksacijai skirtus užsiėmimus: gydomąją muzikos terapiją, taikant kamertonus, kurie skleidžia vibraciją ir garsus. Ši terapija padeda vaikui susikaupti, susikoncentruoti į save, nusiraminti ir sumažinti emocinę įtampą. Įdomios buvo logopedo bei specialiojo pedagogo veiklos, mokytojos, pristačiusios teatro metodą, bibliotekoje pamoka, lytinio švietimo pedagogės paskaita apie darbą mokyklose ir rajono Švietimo plėtotės centre.

Pedagoginė stažuotė yra puiki galimybė ugdyti savo profesinius įgūdžius bei gauti vertingos darbo praktikos.

Specialioji pedagogė metodininkė Snieguolė Gavelienė