Gruodžio 3-6 d. Lenkijoje Zalesie Gorne miestelio pagrindinėje mokykloje vyko Erasmus+ projekto ,,Aktyviai mokomės rusų kalbos” partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo šeši mokyklos 7-8 kl.mokiniai, juos lydėjo mokytojos Dainora Lebedinskaja ir Edita Jasionienė. Toks pat skaičius mokinių atvyko iš Čekijos ir Latvijos. Šio susitikimo tema – aktyvieji kalbos mokymo žaidimai, tikslas – tobulinti rusų kalbos įgūdžius, skatinti juos aktyviau vartoti kalbą gyvenime. Pirmąją dieną moksleiviai susipažino su lenkų mokykla ir naujais draugais. Žaidė susipažinimo žaidimus, gavo užduočių knygelę su QR kodais ir privalėjo vaikščioti po mokyklą ir rasti atsakymus į 16 klausimų. Buvo renkamas projekto logotipas iš dvylikos gražiausių darbų. Nugalėtoju tapo mūsų mokyklos aštuntokės piešinys. Po užsiėmimų mokiniai svečiavosi lenkų šeimose, kur žaidė žaidimus, kepė sausainius.  Antrą dieną dalyvių laukė smagi išvyka į šalies sostinę – Varšuvą. Mokiniai aplankė Koperniko mokslo centrą, apžiūrėjo senamiestį. Labiausiai visus sužavėjo kalėdinių šviesų koncertas Vilanovo karalių rezidencijos parke. Keliaudami autobusu mokiniai mokėsi žaidimų rusiškus žodžius. Trečią dieną partneriai svečiavosi rajono centro Piaseczno merijoje,kur svečius priėmė burmistras. Visiems dalyviams buvo įteiktos dovanos. Vėliau mokiniai savo lenkais draugais dalyvavo įvairių dalykų pamokose, kad galėtų palyginti ugdymo sistemas. Po užsiėmimų mokykloje laukė išvyka į Amatų centrą, kur mokiniai kepė imbierinius meduolius, juos dekoravo. Žaidė rusų liaudies žaidimus, dalyvavo iškilmingoje kalėdinėje vakarienėje,  ragavo tautinius lenkų patiekalus. Po vakarienės linksminosi diskotekoje. Gruodžio šeštą dieną Lenkijoje švenčiama šv. Mikalojaus diena. Šią dieną visi keičiasi dovanomis. Mūsų mokiniai buvo pasveikinti savo lenkų draugų, patys taip pat buvo paruošę lietuviška simbolika pažymėtas dovanas. Visi svečiai mokėsi dainuoti lenkišką kalėdinę dainą.

       Viešnagėje mūsų mokyklos mokiniai pademonstravo puikias rusų kalbos žinias, geriausiai atliko beveik visas užduotis. Svečius sužavėjo lenkų svetingumas. Mūsų mokyklos mokiniai susirado naujų draugų, patyrė begalę teigiamų emocijų, gavo daugybę dovanų, net nenorėjo išvykti namo. Visi veiklų ir susitikimo rezultatai skelbiami eTwinning platformoje.

Projekto koordinatorė rusų kalbos vyr.mokytoja Dainora Lebedinskaja