Spalio 10-17d. Alytaus Dzūkijos mokyklos mokiniai Rugilė Karčiauskaitė, Gabrielė Lespagnol, Berta Sakavickaitė, Pijus Maldonis, Otilija Pavilonytė, Liepa Zorubaitė, Mantas Stankaitis, Rytė Isakinaitė, Rojus Andriuškevičius, Vaiva Danisevičiūtė su mokytojomis Danguole Pumputiene, Ernesta Kareiviene, Edita Jasioniene dalyvavo Erasmus+ K2  programos projekto „Teatro praktikos bedradarbiavimui ir naujovėms diegti paneigiant išankstines nuostatas“ susitikime Gherla mieste, Rumunijoje. Į šį susitikimą atvyko mokiniai ir jų mokytojai iš Prancūzijos. Pirmąją dieną visus pasitiko Petru Maior gimnazijos mokiniai vilkėdami tradicinius savo šalies drabužius. Dalyviai pristatė savo mokyklas. Vėliau visi kartu degustavo tradicinius šalių patiekalus. Projekto dalyviai turėjo galimybę grožėtis nuostabiais Rumunijos vaizdais, susipažinti su šalies istorija. Cluj Napoka mieste lankėsi prancūzų kalbos institute, etnografiniame parke „Romulus Vuio“, nacionaliniame teatre, prancūzų gamykloje „Energom“, taip pat dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti „Street food“ festivalyje.  Alba Lulia mieste aplankė baroko stiliaus katedrą ir citadelę. Didžiausią įspūdį visiems paliko druskų kasykla „Salina“ Turda mieste, bei išskirtinio grožio vengrų miestelis Sic. Erasmus+ K2 dalyviai buvo pakviesti į susitikimą su Gherla miesto administracija ir meru.

Mokiniai dalyvavo teatro praktikos užsiėmimuose, kuriuos vedė Cluj Napoka nacionalinio teatro aktorius Liusien, turėjo galimybę sužinoti teatro paslaptis kartu paneigiant visuomenėje esančius stereotipus, tobulinti savo prancūzų ir anglų kalbų žinias ir įgūdžius.

Vizito metu visus žavėjo ne tik programos veiklos ir išvykos, bet įspūdį paliko ir mokinių tarpkultūrinis bendravimas.