Mūsų mokyklos 2a ir 2b klasių mokiniai (jų tarpe daug skautų, kurie dalyvauja NVŠ programoje LS vaikų ir jaunimo programa: skautauk, patirk, atrask (Alytaus m. sav.)“ aplankė Raudondvarį ir Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų. Pirmiausia mokiniai atvyko į Raudondvario menų inkubatorių, kuriame vyko edukaciniai užsiėmimai. Pradinukai  susipažino su muilo gaminimo amatu. Užsiėmimo metu vaikai ne tik kūrybiškai išmoko maišyti ir derinti spalvas, bet ir, kaip tikri muilo gamybos ekspertai, kūrė savo formas ir muilo ornamentus. Visa kūrybinė erdvė kvepėjo įvairiais skoniais, kadangi savo muiliuką gardino eteriniais kvapniaisiais aliejais. Dalyviai pasigamino švelnius, mėgstamų spalvų, bei įdomios formos muiliukus, kuriuos žadėjo išbandyti namuose ir išmuilinti visą šeimą! Visi antrų klasių mokiniai aplankė Raudondvario pilies dvarą, kuris yra XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Ten jie sužinojo dvaro istoriją, lipo į apžvalgos bokštą, lankėsi dvaro rūsiuose įrengtose parodose. Raudondvaris – labai populiarus gyvenviečių pavadinimas Lietuvoje. Šį kartą aplankytas Raudondvaris – kaimas Kauno rajone, šalia Nemuno ir Nevėžio santakos. Aplankytas ir profesionaliosios lietuvių muzikos pradininko Juozo Naujalio memorialinis muziejus.

Po pietų antrokai patraukė Kauno link, ten aplankė Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų, kuriame  susipažino su Lietuvos piliakalnių įkūrimu, jų gynyba, puolimo būdais ir išlikusiais archeologiniais radiniais. Berniukai neatitraukė akių nuo įvairių šaunamųjų ginklų, amunicijos rinkinių, pasakojančių apie Lietuvos valstybės ir karybos raidą. Visi nuščiuvo prie lakūnų Dariaus ir Girėno lėktuvo „Lituanica“ nuolaužų. Užbaigę ekskursiją muziejuje, antrokai sustojo  Karo muziejaus sodelyje, prie paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“.  Taigi mokiniai į namus parsivežė ne tik daug įspūdžių, gražų darbelį, bet ir aiškesnį supratimą apie tautą, tėvynės meilę ir pagarbą Lietuvos kovotojams už laisvę.

`                                                               Rita Baranauskienė ir Jurgita Pocevičienė

Kategorija : Be kategorijos