Sausio 12 d. ir Dzūkijos mokyklos jaunieji šauliai kartu su A. Ramanausko – Vanago gimnazistais leidosi į KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 101 kuopos organizuotą 23 km. žygį, skirtą „Trims karių kartom įamžinti“. Laisvės gynėjų dienai skirtas žygis apjungė apie 150 dalyvių: karių, šaulių, civilių gyventojų, mokinių. Žygeiviai turėjo galimybę įprasminti laisvės aukų atminimą žygio metu, kartu prisimenant Lietuvos karybos istoriją.

Įveikėme maršrutą: Dainavos apygardos partizanų štabo bunkeris – Punios šilas – Rumbonių piliakalnis – Alytaus I-asis fortas – karininko A. Juozapavičiaus tiltas – Laisvės angelo aikštė. Renginio metu prisiminėme pirmųjų Nepriklausomybės kovų dalyvių žygdarbius, miško brolių – partizanų kovas, 1991 metų Sausio 13-osios naktį žuvusiųjų viltis ir maldas.

Žygiuojant sudainuotos gražiausios laisvės dainos, iššautos pagarbos salvės.

Žygį baigėme prie Laisvės Angelo paminklo žygeivių sutikimo šventėje “Skambanti laisvė“.

Sveikinu ir džiaugiuosi, kad taip aktyviai ir ištvermingai dalyvavo mokyklos jaunieji šauliai, ypatingai penktos klasės mokinės Banga Valūnaitė ir Otilė Šmitaitė.

Jaunųjų šaulių būrelio mokytoja Ramūnė Jasaitienė