2019 birželio 26 – liepos 12 dienomis Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje vyko prancūzų kalbos dieninės stovyklos „Lietuvos istorija ir kultūra“ projekto įgyvendinimas. Šioje stovykloje dalyvavo iš viso 32 mokiniai, 19 (5-7 klasių) Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokinių, 5 (5-8 klasių) Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokiniai ir 8 Vélizy miesto mokiniai. Šį projektą finansavo Alytaus miesto savivaldybė ir Vélizy miesto savivaldybė, rėmė šių miestų Lions klubai.

Šiemetinė mokinių stovykla skirta mūsų šalies istorijai ir kultūrai pažinti, bei pagerinti mokinių prancūzų kalbos žinias.

Pirmąją stovyklos dieną mokiniai susirinko mokyklos kiemelyje, kuriame aptarėme stovyklos programą, tikslus, uždavinius, žaidėme susipažinimo žaidimus. Vėliau keliavome į Kraštotyros muziejų, kur liejome žvakes. Antrąją dieną vykome į Vilnių. Čia apsilankėme Katedros požemiuose, susipažinome su jų istorija, paslaptingomis jų sienomis. Vėliau keliavome į Zoo parką, kur smagiai leidome laiką su mielais gyvūnėliais. Trečiąją dieną skyrėme mūsų miestui Alytui.  Susirinkę mokykloje mokiniai gavo orientacines užduotis, atrasti tam tikrus objektus mūsų mieste.

Ketvirtąją stovyklos dieną praleidome Birštone. Vaikščiojome sveikatingumo takeliais, braidėme mineralinio vandens baseinėlyje, važinėjome su karieta. Penktąją dieną važiavome Panemunės pilių maršrutu, aplankėme Raudondvario dvarą, Belvederio dvarą, Veliuonos dvarą, Raudonės pilį, Panemunės pilį, taip pat kopėme į Seredžiaus piliakalnį, kitaip dar vadinamą Palemono kalnu. Panemunės pilyje vaikai sužinojo daug įdomių istorinių faktų, kuriuos turėjo panaudoti ieškant paslėpto lobio. Šeštąją dieną visi kartu pramogavome Druskininkų vandens parke, po maudynių iškylavome Dineikos parke. Septintąją dieną keliavome į Pivašiūnų miestelį. Aplankėme Švč. Mergelės Marijos ėjimo į dangų bažnyčią, po to kepėme tradicines lietuviškas bandeles amatų centre. Grožėjomės gamta prie Ilgio ežero. Aštuntąją dieną lankėmės „Šaulė gym“ sveikatingumo ir sporto klube, mokiniai sportavo treniruoklių salėje ir šoko „Dance fitness“ šokius. Devintoji diena – menų diena kartu su muzikos mokytoja Rima Vaickelionyte-Zenevičiene. Šią dieną sulaukėme mokinių iš Vélizy miestelio. Visi kartu šokome liaudiškus lietuviškus ir prancūziškus šokius, dainavome, bendravome prancūzų kalba. Mokiniai tarpusavyje labai susidraugavo ir dalis jų mielai sutiko dar pastovyklauti kartu su prancūzų mokiniais, todėl stovykla buvo pratęsta.

Paskutiniąją  stovyklos dieną visi stovyklos dalyviai susirinko mokykloje ir naudodamiesi filmuota medžiaga ir nuotraukomis dirbo grupelėse ir montavo filmukus. Stovyklą užbaigėme mokinių įspūdžiais, dovanėlėmis ir be abejo sertifikatais, kurie buvo įteikti stovyklos dalyviams.

Patirti įspūdžiai ir mokinių įvertinimas mus skatina ir toliau organizuoti tokias veiklas, įtraukiant kuo daugiau miesto frankofonų.

Prancūzų kalbos mokytojos Ernesta Kareivienė, Danguolė Pumputienė, Raimonda Striaušienė.

Mokinių atsiliepimai:

Ši vykusi prancūzų stovykla buvo tikrai pilna įspūdžių. Stovykloje išbandžiau naujus dalykus, susipažinau su naujais žmonėmis. Man smagu, kad galėjau čia dalyvauti ir turėti tokią puikią galimybę pagerinti prancūzų kalbos žinias ir sužinoti daugiau apie Lietuvos istoriją. Ačiū puikioms stovyklos vadovėms-mokytojoms, kurios pasirūpino, kad mokiniai naudingai ir įdomiai praleistų dešimt stovyklos dienų. Otilija Pavilonytė 6d klasė

 Man labiausiai patiko Panemunės pilių maršrutas, nes čia aplankėme daug įdomių istorinių Lietuvos vietų. Taip pat džiaugiuosi susipažinusi su mokiniais iš Velizy, buvo įdomu su jais bendrauti. Berta Sakavickaitė 7a klasė

 Stovykla labai patiko, nes susiradau daug naujų draugų, išmokau prancūziškų sakinių, turėjau galimybę pabendrauti su prancūzais. Lukrecija Leškevičiūtė 6d klasė

 Šioje stovykloje aš sužinojau daugiau apie Lietuvą, susipažinau su naujais žmonėmis. Kai atvažiavo prancūzai, su jais taip pat susibendravau. Buvo įdomu susipažinti su kitos kultūros žmonėmis, kurie yra nuoširdūs, tolerantiški, įdomūs savo mintimis. Man tai buvo didelė gyvenimiška patirtis. Danielė Platūkytė 6c klasė

 Šioje stovykloje turėjome galimybę ne tik kalbėti prancūziškai, bet ir pažinti savo gražiąją Lietuvą. Paskutinėmis stovyklos dienomis susipažinome su draugiškais mokiniais iš Prancūzijos. Su jais buvo puiki galimybė praktikuoti prancūzų kalbą, bei daugiau sužinoti apie jų tradicijas ir jų šalį. Lėja Kašelionytė 8c klasė