Pokyčiai ir iššūkiai

 Į 2020 metus įžengėme su naujomis mintimis apie inžinerinį mokymą, laimingos mokyklos kūrimą  įgyvendinant Erasmus+ projektą pagal Martino Selingmano metodiką, nusprendę stiprinti SEU programos įgyvendinimą siųsdami Rindaugą Žitkauską į SEU koordinatorių mokymus.

2020–ųjų metų pavasarį atsitiko nuotolinis mokymas. Per mokinių atostogas ruošėmės jam, mokėmės daug ir intensyviai. Mokėmės vieni su kitais. Dalis mokytojų ėmėsi lyderystės, išmokę patys mokyti kitus – tai buvo didžioji mūsų sėkmė, tikra partnerystė, kolegialumas. Dėkoju kiekvienam.

Pradėjome mokyti nuotoliniu būdu. Paaiškėjo, kad sunkumų turime ne tiek mokytojai kiek mokiniai. Vasaros pradžioje analizavome ką galėtume tobulinti, juk visi kalbėjo apie antrąją bangą. Didžiausios problemos – pasenusi  kompiuterinė technika ir mokinių IT raštingumas taip pat reikalingi nauji IT įgūdžiai mokytojams.

 Pasitarusi su savivaldybe suradau partnerius Gižycko mieste, kartu su komanda parašome ES programai „Lietuva Lenkija“ projektą skirtą Covid pasekmėms likviduoti. Projekte numatėme įsigyti nešiojamų kompiuterių mokytojams, vesti mokymus. Projektas gavo finansavimą. Veiklos prasidės 2021 m. sausio mėn.

Per vasarą su didelėmis pastangomis, įveikę visas kliūtis iškraustėme specialiąsias/lavinamąsias  klases į Vidzgirio mokyklą. Vieta parinkta tinkamai – vaikai ir darbuotojai ten jaučiasi puikiai. Specialiųjų ir lavinamųjų klasių pastato išorės remontas ir lifto įrengimas dėl užsitęsusių viešųjų pirkimų prasidėjo tik gruodžio mėnesį.

Rugsėjį pasitikome jau Covid grėsmės pašonėje ir vidaus renovacijos  sūkuryje,  su nauju valgyklos darbuotojų kolektyvu, Kūrybinio mąstymo ir inžinerinės kompetencijos ugdymo programa. Darbo grupės  vykdo  nacionalinius „Renkuosi mokyti” ir „Mokinių gabumų atskleidimo“ projektus.Vaikai mokosi klasėse, mokytojai ateina į kiekvieną klasę. Vykdoma kaukių dėvėjimo kontrolė. Nežiūrint tam tikrų suvaržymų mokykloje, mokiniai ir mokytojai be galo džiaugėsi gyvu mokymu, vieni kitais. Tvarkaraštyje sudėtos dubliuotos pamokos. Vieniems mokytojams jos sekėsi puikiai, kitiems kėlė sunkumų, juk dirbti taip pat kaip dirbome iki šiol nebeišeina – ieškome naujų mokymo/si  būdų. Mokytoja  Renata Dudzinskienė maloniai sutiko būti Office 365 mentore mokykloje. Vėl mokomės vieni su kitais. Jaučiame nuotolinio mokymo kvėpavimą į nugarą. Lapkritis – ir vėl nuotolinis mokymas. Priešmokyklinio ugdymo, 1-4 klasių ir specialiųjų/lavinamųjų klasių mokiniai mokosi gyvai. Saugumo priemonės nuo Covid – svarbiausia susitikimų tema.

Per tą laiką mokyklos vidaus renovacijos darbai vyksta visu tempu. Valgykloje įrengiama švediško stalo įranga. Nauji valgyklos darbuotojai  perprato mokinių  maitinimosi poreikius, maistas ryškiai pagerėjo lyginant su rugsėjo pradžia. Gautas  naujas mokyklinis autobusas.

 Valstybės skirtas papildomas finansavimas  mokinių IT kompetencijoms stiprinti po 10 eurų kiekvienam vaikui. Už tas lėšas nupirktos EMA pratybos, rašomos lentos, skirtos nuotoliniam mokymui, kompiuteriai. Metų gale įsigyta planšečių, kompiuterių,  paprastų lentų, projektorių, mokyklinių baldų, kitų priemonių. 

2020 metų pabaigoje mokykloje mokosi 596 mokiniai dirba 82 pedagogai, 22 aptarnaujančio personalo darbuotojai, 21 mokytojo padėjėjas.  Atliktas Mokyklos bendruomenės profesinės gerovės įvertinimas, naudojant profesinės gerovės darbe indeksą. Numatomos tobulintinos kryptys. Tyrimą pakartosime 2021 m. pabaigoje.  Darbo grupė rengia strateginį veiklos planą 2021-2023 metams.

2021–uosius metus pasitinkame tikėdami, kad nuotolinio ugdymo pamokos ir išbandymai mus sustiprino, suvienijo, atskleidė bendrystės ir ryšio su aplinkiniais svarbą. Į Naujuosius metus žengiame turėdami svajonių ir ryžto jas įgyvendinti, tikėdami kiekvieno mokinio, darbuotojo unikalumu ir siekdami sudaryti sąlygas kiekvienam atsiskleisti.

Alytaus Dzūkijos mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė

Kategorija : Be kategorijos