Šiais mokslo metais 7-8 klasių mokiniai vadovaujami mokytojos D. Lebedinskajos vykdo eTwinning projektą rusų kalba “Draugystės kalendorius”. Projekto  partnerės 16 mokyklų iš 8 šalių: Lietuvos, Čekijos, Gruzijos, Armėnijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Turkijos. Projekto tikslas: tobulinti skaitmeninių technologijų ir antros užsienio kalbos vartojimo įgūdžius, ugdyti kūrybingumą. Veiklose mokiniai taiko įvairias interaktyvias programėles, tokias kaip: padlet, storyjumper, kizoa, pixiz. Viena pagrindinių veiklų – kurti kalendorius ir keistis jais. Mūsų sukurti kalendoriai iškeliavo į Gruziją, Čekiją, Armėniją ir Ukrainą. Mes jau sulaukėme kalendorių bei kalėdinių suvenyrų iš Gruzijos,  Ukrainos ir Čekijos. Mokiniai kūrė metų žodyną įvairiomis kalbomis, elektronines knygas apie šalies šventes, susirašinėjo su partneriais TwinSpace erdvėje, stebėjo ir žymėjo šalies orus. Buvo keičiamasi kalėdiniais sveikinimais, padlet platformoje dalijimasi Kalėdų šventimo papročiais, dovanų idėjomis, patiekalų receptais, šventinių eglučių fotografijomis. Pavasariop kursime gerų darbų kalendorių: savanoriausime, ieškosime kitokios naudingos veiklos ir  įvairiais būdais ją fiksuosime.

         Dalyvavimas projektinėse veiklose gerina ugdymo kokybę, paįvairina mokymosi procesą, plečia mokinių akiratį. Mokiniai geriau suvokia savo tautinį – kultūrinį paveldą, palyginą jį su kitomis kultūromis, suvokia Europą, kaip demokratinę multikultūrinę erdvę.

                                                                        eTwinning mentorė Dainora Lebedinskaja