Trečius metus mokykloje vykdomas programos Erasmus+ projektas “Aktyviai mokomės rusų kalbos“, skirtas 7-8 klasių mokinių antros užsienio kalbos įgūdžių tobulinimui. Šalys partnerės: Čekija, Latvija, Lenkija ir Lietuva. Pandemijai sujaukus planus paskutinis šalių partnerių susitikimas, kuris turėjo vykti Latvijoje Saldus mieste, įvyko virtualiu būdu. Tačiau nuotolis nesutrukdė draugystei bei kūrybiškumui skleistis, daug sužinoti bei prasmingai praleisti laiką. Mokiniai  pristatė savo šalis ir pristatė patys, dalyvavo virtualiose ekskursijose po Rygą, Ventspilį, Kuldygą ir Saldus miestus. Susipažino su latvių virtuve, stebėjo kaip gaminami tradiciniai patiekalai iš pilkųjų žirnių. Sužinojo  latviškų etnografinių simbolių reikšmes, o etnologė kiekvienam dalyviui pagal gimimo datą sukūrė asmeninį simbolį iš tradicinių raštų. Iš audinių ir siūlų mokiniai gamino lėles-amuletus, piešė matrioškas. Dirbdami tarptautinėse grupėse atliko įvairias interaktyvias užduotis, pasitikrino savo rusų kalbos žinias bei informacinių technologijų taikymo įgūdžius. Kadangi šio susitikimo tema buvo – liaudies muzika, daugelis užduočių buvo muzikinės. Mokiniai kūrė plakatus apie  šalių populiarius dainininkus ir grupes, dalyvavo konkurse ,,Atspėk melodiją“, mokėsi dainą „Kalinka“ ir po posmelį ją padainavo kiekvienos šalies komandos. Taip pat susipažino su rusų liaudies šokių kolektyvo „Beriozka“ kūryba. Latviai visus mokė savo šalies tautinių šokių. Visa patirtis ir įspūdžiai sugulė į elektroninę knygą.

         Susitikimas buvo įtraukiantis, mokiniai nė nejuto jog bendrauja virtuliai, mokytojai taip pat pasisėmė patirties naudingos  nuotoliniam ugdymui. Gaila, jog  tai buvo paskutinis susitikimas ir teko atsisveikinti, nes tokio ilgalaikio bendravimo metu užsimezgė tikra draugystė.

                                                                              Projekto koordinatorė D. Lebedinskaja