Alytaus Dzūkijos mokykla viena iš nedaugelio Lietuvos ugdymo įstaigų, gavusių programos Erasmus+ akreditaciją mobilumo mokymosi tikslais finansavimui.

Spalio 25 – lapkričio 6 dienomis mokyklos mokytojų komanda dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose Florencijos mieste Italijoje. Ramunė Kazlauskienė matematikos ir informacinių technologijų mokytoja metodininkė, Dainora Lebedinskaja rusų kalbos mokytoja metodininkė, Daiva Šeštavickienė informacinių technologijų mokytoja metodininkė, Snieguolė Gavelienė specialioji pedagogė metodininkė tobulino kompetencijas mokymuose ,,Intensive English Course and Soft Skills for Teacher“(,,Intensyvūs anglų kalbos kursai ir asmeniniai mokytojų įgūdžiai“).

Pirmąją mokymų savaitę mokytojos gilino anglų kalbos įgūdžius, pristatė savo šalį, miestą  ir mokyklą bei susipažino su Italijos kultūra. Su kolegėmis iš Ispanijos ir Vengrijos atliko įvairias praktines užduotis: kūrė minčių žemėlapius, sudarinėjo kryžiažodžius, vaidino inscenizacijas, diskutavo tarptautinėse grupėse ir porose. Kultūrinės veiklos vyko Florencijos senamiesčio erdvėse:  Santa Maria del Fiore katedros aikštėje, Salvatore Ferragamo parduotuvėje brangiausių mados ženklų  Tornabuoni gatvėje, Toskanos regiono natūralių maisto produktų parduotuvėje.

Antrąją mokymų savaitę su kolegomis iš Švedijos, Rumunijos ir Italijos dalijosi gerąja mokyklų patirtimi bei nagrinėjo šias temas: socialinis ir emocinis intelektas, kūrybingumas ir motyvacija, pozityvus mokymas, mokytojų stresas ir perdegimas, projektinis darbas, efektyvus bendradarbiavimas. Tarptautinėse grupėse kūrė ir pristatė projektus, įvaldė naujus skaitmeninius įrankius, dalyvavo pozityvioje meditacijos treniruotėje.

Tai buvo ypatingai turiningos dvi savaitės pažinimo prasme. Užmegzti socialiniai ir kultūriniai ryšiai su naujais partneriais tolimesniam bendradarbiavimui ir projektinei veiklai. Naujai įgyta patirtimi, žiniomis mokytojos pasidalins su savo kolegomis.