Sausio 19 dieną mokyklos aktų salėje buvo pristatytas bibliotekininkės Astos Matažinskienės režisuotas spektaklis pagal V. Krėvės dramą ,,Margiris – Punios valdovas“. Šis spektaklis gražiai įsiliejo į renginių ciklą, skirtą mūsų garbiojo dzūkų krašto rašytojo V. Krėvės jubiliejui.  

Aktoriai – mokyklos šeštos, aštuntos klasės mokiniai. Spektakliui mokiniai su vadove pradėjo ruoštis dar pavasarį. Į repeticijas ėjo noriai, net įtraukė savo mamas bei močiutes – jos siuvo drabužius, padėjo kurti dekoracijas. Mokiniai vaidino sceną, kai Margiris su visais pilies gyventojais priima sunkų sprendimą- nepasiduoda kryžiuočiams  ir gyvi susidegina ant laužo. Aktoriai perteikė stiprias emocijas, rodančias tuometinių valdovų, apskritai lietuvių, begalinę meilę tėvynei. 

 Spektaklio premjeroje dalyvavo mokinių tėvai, seneliai, mokytojai. Vadovė A. Matažinskienė sakė, mokiniai, spektaklio aktoriai,  paneigė tris mitus – kad mokiniai nesidomi istorija, kad negali išmokti ilgų tekstų ir kad nenori pasirodyti scenoje. Dar nesulaukę spektaklio premjeros, jau ėmėsi planuoti – ką toliau vaidins.  

Spektaklis mokyklos mokiniams bus parodytas prieš Vasario 16-ąją.  

Kategorija : Be kategorijos