Šachmatai yra vienas intelektualiausių žaidimų, dažnai vadinamas sportu arba proto mankšta. Tai išties senas, gilias tradicijas turintis žaidimas, kurio populiarumas atrodo niekada nemirs.

Žaidžiant šachmatais lavinama atmintis, loginis mąstymas, skatinama smegenų veikla, kūrybiškumas, stiprinami problemų sprendimo įgūdžiai, išmokstama susidoroti su iššūkiais. Todėl šachmatais rekomenduojama žaisti nuo pat mažens, kuomet vaikai yra labiausiai imlūs ir tokia veikla duoda itin teigiamų rezultatų. šachmatai išties įdomus, vertingas, naudingas žaidimas, kurį sveika žaisti ir jaunam, ir senam.

Sužaisti partiją šachmatais – pramoga naudinga ir smegenims, ir santykiams. Mokykloje žaisti šachmatais sudaromos galimybės trijuose neformaliojo ugdymo užsiėsimuose 1-8 klasėse, bei fizinio ugdymo pamokų metu, kai mokinys negali aktyvai sportuoti. Rengiami šachmatų turnyrai, varžytuvės. Šia savaitę jėgas išbandė jėgas 35 mūsų mokyklos mokiniai žaidžiant simultaną (vieno šachmatininko žaidimas su daugeliu šachmatininkų tuo pačiu laiku) su seimo nariu Juliumi Sabatausku. Žaidimas buvo naudingas ir kupinas gerų emocijų, mokiniams įteiktos seimo nario dovanos.