Alytaus Dzūkijos mokyklos muziejus įkurtas 2014 metais. Įkūrimo iniciatorius istorijos mokytojas Eugenijus Guntulionis. Nuo 2017 m.  E. Guntulioniui darbuotis muziejuje padeda lietuvių kalbos mokytoja Renata Dudzinskienė.  Mokytojai puikiai suderina mintis ir darbus, įgyvendina  ne vieną iniciatyvą. 

Pandeminiai metai – daugelio kultūrinių veiklų sąstingis, tad Alytaus Dzūkijos mokyklos muziejininkai  nė nemanė sustoti ir rinktis virtualų formatą – virtualias parodas, pamokas ir laidas. 
Laidos ,,Kalba muziejus“ idėja gimė COVID-19 pandemijos laikotarpiu, norint mokyklos istoriją viešinti toliau, o ir patiems atrasti kažką vis naujo . Mėgėjiškai kuriamos laidos apie buvusius ir esamus mokinius, mokytojus, renginius, organizacijas, sportą, talentus, įžymius žmones, susijusius su mūsų mokyklos istorija. Nuo 2019 metų gimė 12 ,,Kalba muziejus“ laidų. 12-oji laida  apie 1968 metų mūsų mokyklos abiturientą Joną Pangonį, 1990 metų Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo Akto signatarą. 
Visas laideles galima rasti youtube Alytaus Dzūkijos mokyklos puslapyje ir socialiniame tinkle facebook. 
Kategorija : Be kategorijos