Gegužės 25 d. Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos salėje šurmuliavo gausus būrys svečių. Visi jie sugužėjo į pradinių klasių mokinių konferenciją „Mažasis mokslininkas“. Konferencijos organizatoriai Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla ir Alytaus Dzūkijos mokykla bei jų partneriai Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazija, Alytaus profesinio rengimo centras ir Alytaus kolegija.

Konferencijos organizatoriai siekė  didinti mokinių domėjimąsi STEAM mokslais, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas, skatinti tiriamąją veiklą ir kūrybišką problemų sprendimą įgyvendinant STEAM krypties projektus, plėtoti mokyklų bendravimą ir bendradarbiavimą, dalinantis STEAM ugdymo inovatyviomis idėjomis. Aktyvų dalyvavimą konferencijoje paskatino nominacijos už kūrybiškumą, idėjos originalumą, tvarumo vystymą.

Buvo pristatyta dešimt projektinių/ kūrybinių darbų: Dainavos progimnazijos pirmokai – Ūla Majauskaitė, Liudas Šerelis pranešime „Augalų auginimo sąlygos“ išsiaiškino, ko reikia, kad iš sėklos išdygtų ir augtų augalas; Alytaus Panemunės progimnazijos 1a klasės komanda darbe „Nuo medžiagos iki produkto“ tyrinėjo medžiagų savybes ir nekantriai jau laukia kitų metų ir kitų tyrimų; Kajus Savukas, Marius Malaveckas pranešime „Fontanas – tekančio vandens paslaptis“ atskleidė fontano gamybos sėkmes ir nesėkmes; Alytaus Dzūkijos antrokės Adelina Jakučionytyė, Emilija Poteliūnaitė pristatė „Svajonių fontaną“, kuris sužibo gražiausiomis spalvomis; Kajus Peciulevičius, Raminta Lusaitė, pranešime „Medijos“ atskleidė medijų naudą bei tykančius pavojus; Deimantė Parulytė skaitė pranešimą „Šviestuvas“,  Liepa Karčiauskaitė, Ieva Mickevičiūtė, Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos mokinės, pranešime „Ateities transporto priemonės“ pasidalijo mintimis apie transporto priemones ir gautus rezultatus o Dovydas Jarusevičius  pranešime „Kaip saulės šviesa veikia augalų vystymąsi“ padarė išvadas, kad visą augalo vystymąsi veikia šviesa, Majus Kivaras, Arminas Putonas, Elita Žilinskaitė, Alytaus „Volungės“ progimnazijos mokslininkai, pristatė dviejų metų tiriamąjį darbą „Maistas ant palangės“, Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos mokinės Auksė Čikotaitė, Viktorija Jomantaitė savo pranešimą „Bioplastikai“ baigė šūkiu „Saugokime gamtą!“; neformalaus būrelio „Smalsučiai“, Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos tyrėjai pristatė pačių  augintus svogūnus ir paaiškino, kad geriausiai augo daržo žemėje. Visus pranešimus  atsakingai vertino komisijos nariai: VšĮ „Robotikos akademija“ pietų regiono vadovas Eduardas Sosunovičius, Senamiesčio pradinės mokyklos projektų vadovė Agnė Savastė, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos informatikos mokytojas Tomas Balynas bei šios gimnazijos mokinys, chemijos, fizikos olimpiadų nugalėtojas, Lietuvos robotikos komandos narys Kristupas Šilalė.
Vėliau mokiniai ir mokytojai skubėjo į kūrybinių dirbtuvių veiklas. Vaikų laukė VšĮ „Robotikos akademijos“ mokytojai. Mažieji mokslininkai sukonstravo judančius modelius–vabalus. Mokytojai su neformaliojo švietimo būrelio „Mano supergalios“ vadove Inga Nastulevičiene pasigamino sensorinius buteliukus.

Po kūrybinių dirbtuvių jaunieji mokslininkai ir jų mokytojai sugužėjo į salę, kurioje laukė padėkos raštai ir dovanėlės. Už originalumą mažojo mokslininko statulėle buvo apdovanotos Alytaus Dzūkijos mokyklos antrokės Adelina Jakučionytė ir Emilija Poteliūnaitė, pademonstravusios svajonių fontaną.

Pilni gerų emocijų, įspūdžių konferencijos dalyviai neskubėjo skirstytis. Su nekantrumu lauks kitų metų!                                                                          

 Nijolė Amšiejienė

Kategorija : Be kategorijos