Šeštadienį, t.y. birželio 3 dieną, Lietuva švenčia Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-metį. Neliko nuošalyje ir mūsų mokykla.

8a klasės mokiniai, jaunieji šauliai: Austėja Bartkevičiūtė, Milgaudas Savanavičius su buvusia mūsų mokyklos mokine Liepa Zorubaite ir kitais A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės draugais, padėjo gėlių ant Alytaus Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių kapų.

Šiandien mokyklos muziejuje buvo vedamos netradicinės istorijos pamokos. Jos vyko 6a, 6d ir 7a klasėse. Pamokas vedė istorijos mokytojai Eglė Rimašauskienė, Jolita Staselienė ir Eugenijus Guntulionis.

6d klasės mokinės Eglė Zarubaitė, Gytė Reklaitytė, Adrija Sinkevičiūtė ir Marija Liudavičiūtė pristatė skaidres apie žymiausius Alytaus sąjūdininkus. Mokiniai piešė plakatus Sąjūdžio tematika- 6a klasė pradėjo, o kitos klasės juos papildė. Gimė spalvingi, patriotiškumu dvelkiantys darbai.

Įdomu tai, jog vaikai  turėjo galimybę teikti Alytaus miesto merui pasiūlymus, kaip Alytaus mieste įamžinti Kovo 11-osios signataro, Alytaus sąjūdiečio Vytauto Kolesnikovo atminimą. Mokiniai žiūrėjo mūsų muziejininkų Renatos Dudzinskienės ir Eugenijus Guntulionio sukurtą videofilmą apie mūsų mokyklos mokinį, Alytaus sąjūdietį, Kovo 11 Akto signatarą Joną Pangonį ir interviu su Alytaus Sąjūdžio nariais.

Mūsų mokykloje Lietuvos persitvarkymo 35-metis buvo pažymėtas kūrybingai, išradingai ir prasmingai!

Dzūkijos mokyklos informacija

Kategorija : Be kategorijos