Gegužės mėn. 29 – birželio 4 dienomis Sandaredo miestelyje, Švedijoje, viešėjo 7 klasių mokinių grupė kartu su anglų kalbos mokytoja Eugenija Krasauskiene ir rusų kalbos mokytoja Dainora Lebedinskaja. Mokiniai patyrė, kas yra tiesiog eiti į mokyklą Švedijoje.

Mokinius nustebino, skirtingos trukmės pamokos. Viena pamoka gali trukti 50 min., kita – 1 val., o trečia  – 1 val. 5 min. Švedijoje mokiniai mokosi panašių dalykų kaip ir Lietuvoje, t.y. matematika, gimtoji kalba, anglų kalba, kūno kultūra, tačiau yra ir tokios disciplinos kaip vizualiniai menai ar socialiniai mokslai, kurių metu dėstoma geografija, istorija ir pristatomos įvairios religijos. Mokiniai vertinami ne pažymiais dešimtbalėje vertinimo sistemoje, o raidėmis A, B, C, D, E, F. A yra aukščiausias įvertinimas.

Projekto dalyviams įspūdį padarė mokyklos erdvės, visų draugiškumas ir rūpestis. Miestelis ir mokykla pasirodė labai prižiūrėti, tvarkingi bei švarūs.  Mokykloje tiekiamas maistas buvo skanus, visiems nemokamas, didelis pasirinkimas. Ugdymo įstaigos Švedijoje aprūpina mokinius visomis reikiamomis priemonėmis nuo nešiojamo kompiuterio kiekvienam mokiniui, vadovėlių, pratybų, priemonių dailės pamokoms iki reikalingų produktų maisto gaminimui per namų ekonomikos pamokas. Viešas transportas moksleiviams nemokamas, taip pat kaip ir muziejai, mokslo centrai ar kitos lankytinos vietos. Viską finansuoja valstybė.

Labiausiai mūsų mokyklos mokiniams patiko Švedijos gamta, pramogos ir veiklos po pamokų. Vaikai lankėsi Buraso mieste, kuriame yra zoologijos sodas žinomas dėl pirmosios Afrikos savanos Švedijos žemėje pastatymo. Lankytojų vaizdo netrikdo jokia tvora, nes savanos teritorija, apsupta aukštų uolų sienų, yra daug žemiau nei aplinkui esantis žiedinis takas. Lankytojui susidaro įspūdis, kad žiūri į slėnį, kuriame gyvena afrikiniai drambliai, vieninteliai Švedijoje, žirafos, zebrai, kyšulio buivolai, antilopės ir stručiai. Atskirai padalintoje savanos teritorijoje baltieji raganosiai ir gepardai gyvena vienas šalia kito.

Navet mokslo centre mokiniai bandė įminti matematikos, fizikos mįsles, išbandė VR astronomijoje, techninių mašinų modelius. Šeštadienis buvo šeimų diena, kurią beveik visi praleido Gotenburgo Liseberg‘o atrakcionų parke veikiančiame nuo 1923 m., kuris yra viena iš populiariausių turistinių vietų Švedijoje. Lisebergas valdo pramogų parką su 42 atrakcionais, žaidimais, laimės žaidimais, muzikos scenomis, šokių aikštele ir daugybe restoranų bei kavinių – visa tai įrengta žaliame parke.

Po pilnos įspūdžių savaitės mūsų mokyklos mokiniai vienbalsiai tvirtino, kad Erasmus vizitas Švedijoje buvo tiesiog puikus, pateisino visus lūkesčius ir pildė svajones.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Eugenija Krasauskienė

 

Kategorija : Be kategorijos