Fizinis aktyvumas – būtinas sveikos gyvensenos veiksnys. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad 10 proc. žmogaus sveikatos lemia jos priežiūra, po 20 proc. paveldimumas ir aplinka, o 50 proc. – gyvenimo būdas. Reguliarus fizinis aktyvumas svarbus ne tik kūno svoriui, bet ir bendrai organizmo būklei.

Mokslininkai įspėja, kad karantino metu labai sumažėjęs vaikų ir paauglių fizinis aktyvumas ir pasyviai praleistas laikas veiks ir jau veikia jų bendrą organizmo būklę.

Už fizinio aktyvumo skatinimą atsakomybė tenka ne tik mokytojams, bet ir tėvams. Fizinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojams yra didelis iššūkis kiek įmanoma labiau skatinti mokinių fizinį aktyvumą. Mokytojai turi priminti ir vaikams, ir tėvams apie fiziškai aktyvias pertraukas, fizinio aktyvumo pamokas gryname ore, netradicinio fizinio aktyvumo formas. Laikas, kurį praleidžia vaikai kartu su tėvais fiziškai aktyviai – tai šauni veikla. Tuo metu ir vaikai, ir tėvai atsipalaiduoja, prasiblaško. Kuo daugiau vaikas fiziškai aktyvus, tuo tikimybė, kad galės mokytis geriau, normalizuosis psichologinė jų būklė, sumažės nerimo ir streso lygis.

Birželio mėnesį antrų, trečių ir penktų klasių mokiniai kartu su tėvais dalyvavo skirtingose „Sporto popietėse“. Mokiniai ir tėvais susipažino su fizinio aktyvumo svarba ir nauda. Jie apžvelgė fizinio pajėgumo testus ir išklausė pateiktas rekomendacijas. Vėliau visi dalyvavo inovatyvioje fizinio ugdymo pamokoje. Pamokos metu mokėsi išsikelti sau tikslą, bendradarbiaujant dirbti porose, grupėse ir įsivertinti. Mokiniams ir tėvams patiko sportinės veiklos. Lauksime tėvų ir vaikų tolimesnėse sportinėse veiklose.

Fizinio ugdymo mokytoja metodininkė E. Rusonienė

 

Kategorija : Be kategorijos