Naujausi tyrimo duomenys rodo didelę mergaičių judėjimo stokos problemą – trečdalis apklaustųjų (32 proc.) teigė išvis niekada nesportavusios. Kas septinta mergaitė Lietuvoje nustojo sportuoti arba sumažino sporto intensyvumą brendimo laikotarpiu. Merginos savo sprendimą sumažinti sporto intensyvumą arba nebesportuoti grindžia tuo, kad mokslas reikalavo daugiau dėmesio bei trūko paskatos sportuoti.

Kompanijos „Procter&Gamble“ prekės ženklo „Always“ užsakymu 2023 m. liepą reprezentatyvią Lietuvos moterų fizinio aktyvumo pokyčių brendimo laikotarpiu (11-17 m.) apklausą atliko „Spinter tyrimai“. Asociacijos „Aktyvus jaunimas“ Sporto ir sveikatos projektų komandos vadovės Kamilės Kucharskaitės teigimu, fizinis aktyvumas yra būtinas visais gyvenimo etapais, nes žmogaus kūnas fiziologiškai yra sutvertas judėti kasdien, tai turi įtakos jo emocinei sveikatai bei pasitikėjimui savimi.

Siekdamas sportu skatinti merginų pasitikėjimą savimi, prekės ženklas „Always“ šių metų rugpjūčio 16 – spalio 2 dienomis Lietuvoje vykdo socialinę kampaniją „Palaikykime sportuojančias“. Už kiekvieną nupirktą „Always“ higieninių paketų pakuotę bet kuriame prekybos tinkle visoje Lietuvoje 0,11 Eur parama bus skirta asociacijai „Aktyvus jaunimas“. Už surinktas lėšas prekės ženklas „Always“ kartu su „Aktyvus jaunimas“ ir Lietuvos mokyklose asociacija vykdys 30 sportinių ir edukacinių užsiėmimų Lietuvos mokyklose.  

„Always“ socialinė kampanija yra labai reikalingas ir naudingas projektas, kuris padės sustiprinti ne tik mergaičių, bet ir visų paauglių susidomėjimą aktyviu laisvalaikiu, ko, remiantis patirtimi, tikrai vis dar trūksta mūsų visuomenėje. Projekte dalyvauja 15 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Džiaugiamės, kad mūsų Dzūkijos mokykla buvo atrinkta ir dalyvavo projekte. Septintų klasių mokinėms vyko šiaurietiško ėjimo ir badmintono užsiėmimai. Pamokas vedė kvalifikuoti šių sporto šakų treneriai sporto aikštyne ir sporto salėje. Mokinės ne tik susipažino, bet ir praktiškai išbandė šias veiklas. Mokinėms veikos labai patiko.

E.Rusonienė fizinio ugdymo mokytoja – metodininkė