Ketvirtadienį, birželio 13 dieną, Alytaus kolegijoje vyko konferencija ,,Tvarumo kelionė Alytaus mieste“. Pranešėjai iš įvairių ugdymo įstaigų kalbėjo apie inžinerinio ugdymo veiklas, projektus, ugdančius tvarų, atsakingą požiūrį į gamtą, aplinką, apie harmonijos palaikymą tarp žmonių̨, gamtos bei visuomenės. Konferencijoje penkios Alytaus ugdymo įstaigos pristatė sukurtą bendrą projektą  ,,Tvarumo kelias“, kurio tikslas- paskatinti miestelėnus ir miesto svečius keliauti ir pažinti Alytų su QR kodais.

2020 metais Alytaus keturios ugdymo įstaigos – Alytaus Dzūkijos mokykla, Senamiesčio pradinė mokykla, A. Ramanausko – Vanago gimnazija ir Alytaus profesinio rengimo centras (APRC) pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl inžinerinio ugdymo, vėliau prisijungė ir Alytaus kolegija. Šios įstaigos glaudžiai bendradarbiaudamos įgyvendina kūrybinio mąstymo ir inžinerinės kompetencijos ugdymo programą, nuosekliai, sistemingai ir kryptingai ugdo mokinių kūrybiškumo, skaitmeninės ir inžinerines kompetencijas, orientuoja mokinius į STEAM mokslus, pasirenkant ateities profesijas. Įgyvendinat bendrystės veiklas,  kilo idėja susivienijus visoms ugdymo įstaigoms parengti bendrą produktą – tvarumo kelią Alytaus mieste keliaujant su QR kodais.

  Tai kas tas Alytaus miesto Tvarumo kelias?  Tvarumo kelią sudaro 21 objektas, prie kurių rasite QR kodus pažinčiai ir judėjimui: 1. Alytaus Dzūkijos mokykla; 2. Žalioji gatvė; 3. Sinagoga; 4. Namas su liūtukais; 5. Alytaus kolegija; 6. Šv. Angelų bažnyčia; 7. Senamiesčio skveras; 8. Metalinis ąžuolas; 9. Juozapavičiaus tiltas;  10. Alytaus piliakalnis; 11. Baltosios rožės tiltas; 12. Jurgio Kunčino tiltelis; 13. Mažoji Dailidė; 14. Melagio tiltas; 15. Medis vaiduoklis; 16. Senamiesčio pradinė mokykla; 17. Pasaulio alytiškių alėja; 18. Alytaus profesinio rengimo centras; 19. XIX a. geležinkelio Simno plento viadukas; 20. Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazija; 21. Anzelmo Matučio parkas.

Alytaus mieste sukurtas Tvarumo kelias, bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis, yra puikus iniciatyvos pavyzdys, prisidedantis prie Alytaus miesto gamtos pažinimo, gerinantis žmonių fizinę ir emocinę sveikatą, nes judėjimas stiprina fizinę sveikatą, gerina širdies ir kraujagyslių veiklą, stiprina raumenis ir kaulus, mažina nutukimo riziką, aktyvus laisvalaikis gamtoje mažina stresą, gerina nuotaiką, didina energiją ir bendrą gyvenimo kokybę. Šios iniciatyvos naudų yra ir daugiau: suteikia galimybę geriau pažinti miesto aplinką, atrasti naujas vietas, sužinoti apie gamtos ir kultūros paveldą, skatina tvarų judėjimą, mažinamas transporto priemonių naudojimas ir taip prisidedama prie aplinkos taršos mažinimo, vaikščiojimas po miestą suteikia galimybę sužinoti daugiau apie vietos istoriją, kultūrinius objektus ir svarbias miesto vietas.

Tvarumo kelio kūrybinis procesas bendradarbiaujant taip pat buvo labai naudingas, nes bendras dalyvavimas veiklose stiprina bendruomenės narių tarpusavio ryšius, ugdo socialinius įgūdžius, padeda kurti draugišką ir palaikančią aplinką. Ši iniciatyva yra pavyzdys, kaip integruoti sveikatinimo, švietimo ir bendruomenės stiprinimo veiklas į kasdienį ugdymo įstaigų gyvenimą.

 Nieko gyvenime nėra tobulo, tačiau žingsnis po žingsnio mes galime prisidėti prie tvarios aplinkos puoselėjimo, pradėdami nuo savęs, nuo kasdienių savo įpročių, kartu gerindami savo miesto žmonių  gyvenimo kokybę.

 

Kategorija : Be kategorijos