Spalio mėnuo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo klasėse prasidėjo labai aktyviai bei sportiškai. Jau antri metai mokyklos mokinius, pedagogus, tėvelius ir svečius spalio 3 dieną pakvietėme dalyvauti jau tradicine tapusia tarptautinėje specialiųjų poreikių mokinių sporto šventėje „Spartakiada 2018“.

Be aktyvių ir sportiškų mūsų mokyklos mokinių, dalyvauti sporto šventėje pakvietėme svečius iš Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus bei  Lenkijos  Gižycko miesto  specialiosios mokyklos. Visus susirinkusius į šventę sveikino mokyklos direktorė, linkėjo komandinės dvasios ir geros nuotaikos.

 Po iškilmingo atidarymo, nors dangus niaukstėsi ir pirmieji lietaus lašai jau gaivino žemę, dalyviai ir svečiai sugužėjo į mokyklos sporto aikštyną, kur linksmai mankštelei pakvietė L/d „Girinukas“ auklėtiniai. Vėliau mankštinomės kartu su visuomenės sveikatos biuro specialiste. Pasibaigus mankštai, sportininkai, žiūrovai, pedagogai bei savanoriai išsiskirstė į sporto sales, kur varžėsi estafetėse,  kuriose reikėjo pademonstruoti greitį, jėgą, ištvermę, taiklumą, reakciją ir susikaupimą. Specialiųjų  ir lavinamųjų klasių mokiniai varžėsi atskirose grupėse. Rungtynės buvo pilnos emocijų, skambėjo komandų palaikymo šūksniai. Jautėsi varžybų dvasia ir noras kuo geriau pasirodyti. Kol buvo skaičiuojami rezultatai, visi dalyviai dalyvavo linksmosiose sportinėse rungtyse.

Suskaičiavus rezultatus, paaiškėjo kad specialiojo ugdymo klasių grupėje pirmąsias vietas laimėjo Dzūkijos II- oji ir I- oji komandos, tretieji buvo Prienų „Revuonos“ komanda, ketvirtieji – lenkų Gižycko komanda. Lavinamųjų klasių varžytuvės taip pat praėjo puikiai, mokiniai atidavė visas jėgas ir buvo linksmai nusiteikę.  Nugalėjo draugystė. Visų komandų dalyviai buvo apdovanoti medaliais, o juos ruošę pedagogai – padėkų raštais, atminimo dovanėlėmis. Džiaugiamės, kad ši šventė jau tapo tradicija,  o sportas mokiniams teikia dar daugiau džiaugsmo ir gerų emocijų.

Straipsnį parengė mokytoja Asta Zienkienė