Šį šeštadienį, lapkričio 24 d., Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejuje, Maironio Didžiojoje svetainėje, įvyko Respublikinio moksleivių skaitovų konkurso II-asis turas. Čia susirinko 34 skaitovai iš visos Lietuvos: Kauno, Alytaus, Jonavos, Klaipėdos, Vilniaus.

Geriausieji I-ojo turo skaitovai žiūrovus džiugino šių metų jubiliatų eilėmis ar prozos ištraukomis. Populiariausi rašytojai buvo Juozas Erlickas, Kazys Binkis, Violeta Palčinskaitė, Janina Degutytė. II-ojo turo dalyvius vertino profesionali aktorių komanda:  Lukas Alsys, Vytautas Gasiliūnas, Vilija Grigaitytė ir Lucija Zorūbaitė.

Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 7c kl. mokiniai Emilis Leskevičius ir Kipras Gudaitis. Ypač gerai I ture pasirodė Kipras Gudaitis, kuris buvo pakviestas į antrąjį etapą.

Kipras Gudaitis publiką prajuokino J. Erlicko eilėmis „Man patinka“ ir „Apsilankymas Juokosferoje“. Sakoma, jei tiki tuo, ką sakai, ir dar sulauki klausytojų reakcijos, vadinasi, esi geras skaitovas. Kai Kipras deklamavo eilėraščius, žiūrovai  leipo juoku. Po nuotaikingo deklamavimo Kipras sulaukė gausių plojimų.

Naujos patirtys, nauji išgyvenimai, tradicinių ir netradicinių kūrinio išraiškos priemonių dermė Respublikiniame skaitovų konkurse mokiniams dovanojo šventę ir tikėjimą žodžio galia.

                                                                                      Lietuvių kalbos mokytoja Renata Dudzinskienė