Kol mokiniai ilsisi žiemos atostogų metu, mokytojai intensyviai ruošiasi juos sutikti pailsėjusius ir kupinus jėgų. Kaip ir kasmet, šių metų vasario 13 dieną Alytuje vyko Metodinė diena.  Jos metu keli šimtai miesto pedagogų buvo pakviesti į bendrą konferenciją, kurios metu švietimui aktualius klausimus pristatė Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė  bei edukologijos mokslų daktarė Emilija Sakadolskienė (pranešimas „Vertinimo peripetijos“). Po bendros pedagogų konferencijos vyko veikla metodiniuose būreliuose.

 Fizinio ugdymo mokytojai metodinę dieną tęsė Alytaus Dzūkijos mokykloje. Užsiėmimai buvo suskirstyti į dvi dalis, teorinę ir praktinę. Visiems fizinio ugdymo mokytojams itin aktualia Atnaujintų bendrųjų programų tema, įžvalgomis dalijosi Dzūkijos mokyklos fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Virginijus Šiušė. Apie taisyklingų pratimų atlikimą vaizdžiai kalbėjo Vidzgirio progimnazijos fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Raimondas Soroka. Erika Rusonienė, Dzūkijos mokyklos mokytoja metodininkė, pasidalijo savo patirtimi apie įtraukųjį ugdymą, – tai taip pat itin aktuali tema, belaukiant 2025-ųjų metų, kuomet specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai mokysis bendrose klasėse. Išklausę teorinę dalį fizinio ugdymo mokytojai kėlė daug klausimų, dalijosi savo pastebėjimais bei patirtimi savo mokyklose. Antroje, praktinėje, dalyje Panemunės progimnazijos fizinio ugdymo mokytoja metodininkė Dovilė Narkunienė Alytaus miesto progimnazijų ir gimnazijų fizinio ugdymo mokytojams organizavo pamoką „Koordinaciniai pratimai“, kurios metu atliko individualius, porinius pratimus su maišeliais, pateikė užduotis grupėmis ir komandomis. Virginijus Šiušė pristatė bėgimo užduotį, panaudodamas įvairų inventorių bei šešiasienius lošimo kauliukus. Dzūkijos mokyklos fizinio ugdymo mokytojo Tado Stankevičiaus netradiciniai „Judrieji – bėgimo žaidimai“ vainikavo Alytaus miesto fizinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio susitikimą. Kaip sakė patirtimi ir žiniomis dalijęsi mokytojai – be galo gera gauti, o duoti dar smagiau.

Kategorija : Be kategorijos